Podgląd

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28.05.2017r.

1. Trwamy na nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha św. . nowenna jest codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 18.

2. Jeszcze do środy trwają nabożeństwa majowe a potem w czerwcu będziemy po mszy św. modlić się litanią do Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek modlimy się za powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego z parafii, pamiętamy również o pochodzących od nas kapłanach i siostrach zakonnych.
W I piątek spowiadamy rano przed mszą o godzinie 7 a po południu od godziny 16:30.
W I sobotę jest możliwość wyjazdu na nabożeństwo fatimskie do Miejsca Piastowego o godzinie 17:15 z przystanku na wysokości sklepu Bogumił.

4. W przyszłą niedzielę kończy się okres wielkanocny Uroczystością Zesłania Ducha św. w polskiej tradycji Zielone Świątki.
Przypominamy że jest jeszcze okazja aby w tym tygodniu przystąpić do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

5. Skończył się biały tydzień dla dzieci z klas 3, zapraszamy chłopców do zapisania się na ministranta u księdza po mszy św. w zakrystii albo na zbiórce dla ministrantów w najbliższy czwartek, również zachęcamy dzieci do zapisywania się na oazę, spotkania oazy są w piątki o godzinie 18.

6. We czwartek 1 czerwca w Domu Parafialnym o godzinie 19 będzie spotkanie pielgrzymkowe do Fatimy w dniach 9 – 18 lipca.
Na spotkanie przynosimy tysiąc złotych jako dopłata na samolot oraz 30zł na ubezpieczenie.
Na spotkaniu będzie przekazany program i wszelkie dane potrzebne na wyjazd do Fatimy. Obecność obowiązkowa.

7. Od dzisiaj przez najbliższe dwa tygodnie trwają zapisy kandydatów do bierzmowania w przyszłym roku.
Kandydaci z klas II Gimnazjum z naszej parafii zapisują się osobiście a nie przez rodziców w zakrystii po każdej mszy św.

8. Dzisiaj o godzinie 16 Caritas z naszej parafii wyrusza na majówkę sprzed naszego kościoła.

9. W ostatnią 3 niedziele miesiąca zebraliśmy na cele parafialne 7108zł.
Bóg zapłać.
W najbliższym czasie planujemy odnowienie budynku parafialnego wewnątrz.

10. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielna prasę katolicka.

• Wtorek 2017-05-30, 7. tydz. wielkanocny
    J 17,1-11a
    W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał. Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie”.