Podgląd

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

16 niedziela zwykła 23.07.2017 r.

1.W najbliższy wtorek przypada święto św. Jakuba Apostoła natomiast we środę wspominamy św. Joachima i Ann rodziców Matki Najświętszej.

2.Dziś po każdej mszy św. święcimy pojazdy z racji wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących.

3.W ostatnim tygodniu zakończyła się I parafialna pielgrzymka do Fatimy. Parafianie ufundowali ornat, który znajduje się na stoliku obok ołtarza. Grupa zamówiła mszę sw. na 1 października o godzinie 17 po której będzie spotkanie popielgrzymkowe.

Przypominam że 1 sierpnia po mszy św. wieczornej będzie spotkanie II grupy wyjeżdżającej do Fatimy w dniach 4 – 13 września.

Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Na spotkanie przynosimy 1040 zł co jest zapłatą za samolot.

4.W ostatnia 3 niedzielę miesiąca na cele parafialne zebrano 5985 zł,

Bóg zapłać za ofiarę.

5.Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielna prasę katolicką.

• Poniedziałek 2017-07-24, Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy
    Mt 12,38-42
    Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: „Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie”. Lecz On im odpowiedział: „Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon”.