Podgląd

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

25 niedziela zwykła 24.09.2017r.

1. Apel ks. Biskupa J. Wątroby.

2. W odpowiedzi na prośbę ks. Biskupa w najbliższą niedzielę 1 października w ramach akcji „Zatrzymaj aborcje” możemy złożyć swój podpis wraz z pesel na stoliku przed kościołem.

3. W piątek przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. dziękczynną o godzinie 17 pielgrzymów do Fatimy z grupy lipcowej, po mszy św. będzie spotkanie w Domu Parafialnym.

5. W sobotę 7 października organizowana jest ogólnopolska akcja Różaniec do granic, również Akcja Katolicka z naszej parafii włącza się w to dzieło.

Już dziś zachęcamy parafian do wzięcia udziału w tej akcji.

Planujemy udać się w tym dniu do parafii Polany gdzie będzie konferencja, msza św. adoracja eucharystyczna a następnie odmawiając 4 części różańca św. o pokój w Polsce i na świecie udamy się z różańcem do Huty Polańskiej ok. 5 km.

Na ten dzień zamówiliśmy autokar który zabierze nas o godzinie 9:30 sprzed kościoła i przywiezie wieczorem po godzinie 17.

Osoby chętne do modlitwy i na wyjazd mogą się zapisać dziś po mszy św. w zakrystii. Koszt wyjazdu 10 zł.

6. Za tydzień w przyszłą niedziele rozpoczyna się październik czas nabożeństw różańcowych które będziemy odprawiać zawsze o godzinie 17.

Dzieci w przyszłą niedziele na nabożeństwie otrzymają plansze na którą będą wklejać obrazki związane z objawieniami Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

7. Tegoroczne spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania są w naszej parafii w następującym porządku:

• grupa ks. Mariusza ma spotkania w 2 i 4 środę miesiąca
  • grupa ks. Dominika w 2 i 4 wtorek miesiąca.

Prosimy rodziców o zainteresowanie się swoimi dziećmi aby korzystały z tych spotkań.

8. We wtorek 26 września o godzinie 19:30 w Domu Parafialnym będzie spotkanie chóru dziewcząt które przygotowywały ubiegłych latach koncerty uwielbienia.

9. W ostatnia 3 niedzielę miesiąca zebraliśmy 5820 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

10. Od 1 października zostanie uruchomione weekendowe połączenie kolejowe z Jasła do Krakowa. Wyjazd z Krakowa w piątek i powrót do Krakowa w niedzielę wieczorem, dokładny program jest na miejskich plakatach.

11. Po skończonej mszy św. możemy nabyć niedzielną prasę katolicką.

• Sobota 2017-09-23, Wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, Kapłana
    Łk 8,4-15
    Gdy zebrał się wieki tłum i z miast przychodzili do Jezusa, rzekł w przypowieści: „Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny”. Przy tych słowach wołał: „Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha”. Wtedy pytali Go Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. On rzekł: „Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli. Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. Na skałę pada u tych, którzy gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a w chwili pokusy odstępują. To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu. W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość”.