V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

5 niedziela Wielkanocna 14.05.2017 r.

1. We wtorek 16 maja przypada uroczyste wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika patrona Polski.

2. We wtorek o godzinie 16:30 będzie egzamin przed sakramentem bierzmowania wobec przedstawiciela ks. Biskupa.

3. We czwartek 18 maja o godzinie 10 na jasielskim rynku będzie "FISHMOB" – Jasło zatańczy dla Ojca św. Jana Pawła II w rocznicę jego urodzin.

Tancerze ledniccy z jasielskiego ekonomika zapraszają wszystkich do tańca na rynku.

Również we czwartek będzie przełożony wyjazd do Folusza Akcji Katolickiej o godzinie 16:30.

4. W najbliższy 3 piątek miesiąca przypada dzień wychwalania Bożego Miłosierdzia, najpierw będzie msza św. a po niej nabożeństwo majowe, ucałowanie relikwii św. Faustyny i czas na adoracje do godziny 21 zakończoną błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

Zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę w Domu Parafialnym w godzinach 16 do 17 dyżur będzie pełnić pani prawnik.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.12 i w Jareniówce na mszy św. o godzinie 12:15.

Dzieci będą miały spotkania przygotowujące w poniedziałek, środę i czwartek o godzinie 16:30. Natomiast spowiedź św. dla tych dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godziny 9 do 12.

7. Dziś po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących w Syrii natomiast taca z przyszłej 3 niedzieli na cele parafii.

8. Po skończonej mszy św. możemy nabyć u ministrantów niedzielną prasę katolicka.

• Poniedziałek 2017-07-24, Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy
    Mt 12,38-42
    Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: „Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie”. Lecz On im odpowiedział: „Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon”.