V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

5 niedziela Wielkanocna 14.05.2017 r.

1. We wtorek 16 maja przypada uroczyste wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika patrona Polski.

 

2. We wtorek o godzinie 16:30 będzie egzamin przed sakramentem bierzmowania wobec przedstawiciela ks. Biskupa.

 

3. We czwartek 18 maja o godzinie 10 na jasielskim rynku będzie "FISHMOB" – Jasło zatańczy dla Ojca św. Jana Pawła II w rocznicę jego urodzin.

Tancerze ledniccy z jasielskiego ekonomika zapraszają wszystkich do tańca na rynku.

Również we czwartek będzie przełożony wyjazd do Folusza Akcji Katolickiej o godzinie 16:30.

 

4. W najbliższy 3 piątek miesiąca przypada dzień wychwalania Bożego Miłosierdzia, najpierw będzie msza św. a po niej nabożeństwo majowe, ucałowanie relikwii św. Faustyny i czas na adoracje do godziny 21 zakończoną błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

Zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

 

5. W sobotę w Domu Parafialnym w godzinach 16 do 17 dyżur będzie pełnić pani prawnik.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.12 i w Jareniówce na mszy św. o godzinie 12:15.

Dzieci będą miały spotkania przygotowujące w poniedziałek, środę i czwartek o godzinie 16:30. Natomiast spowiedź św. dla tych dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godziny 9 do 12.

 

7. Dziś po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących w Syrii natomiast taca z przyszłej 3 niedzieli na cele parafii.

 

8. Po skończonej mszy św. możemy nabyć u ministrantów niedzielną prasę katolicka.

 

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2017-05-30, 7. tydz. wielkanocny
    J 17,1-11a
    W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał. Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie”.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: