V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PDF Drukuj Email

5 niedziela Wielkanocna 14.05.2017 r.

1. We wtorek 16 maja przypada uroczyste wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika patrona Polski.

 

2. We wtorek o godzinie 16:30 będzie egzamin przed sakramentem bierzmowania wobec przedstawiciela ks. Biskupa.

 

3. We czwartek 18 maja o godzinie 10 na jasielskim rynku będzie "FISHMOB" – Jasło zatańczy dla Ojca św. Jana Pawła II w rocznicę jego urodzin.

Tancerze ledniccy z jasielskiego ekonomika zapraszają wszystkich do tańca na rynku.

Również we czwartek będzie przełożony wyjazd do Folusza Akcji Katolickiej o godzinie 16:30.

 

4. W najbliższy 3 piątek miesiąca przypada dzień wychwalania Bożego Miłosierdzia, najpierw będzie msza św. a po niej nabożeństwo majowe, ucałowanie relikwii św. Faustyny i czas na adoracje do godziny 21 zakończoną błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

Zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

 

5. W sobotę w Domu Parafialnym w godzinach 16 do 17 dyżur będzie pełnić pani prawnik.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.12 i w Jareniówce na mszy św. o godzinie 12:15.

Dzieci będą miały spotkania przygotowujące w poniedziałek, środę i czwartek o godzinie 16:30. Natomiast spowiedź św. dla tych dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od godziny 9 do 12.

 

7. Dziś po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących w Syrii natomiast taca z przyszłej 3 niedzieli na cele parafii.

 

8. Po skończonej mszy św. możemy nabyć u ministrantów niedzielną prasę katolicka.

 

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2017-09-23, Wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, Kapłana
    Łk 8,4-15
    Gdy zebrał się wieki tłum i z miast przychodzili do Jezusa, rzekł w przypowieści: „Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny”. Przy tych słowach wołał: „Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha”. Wtedy pytali Go Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. On rzekł: „Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli. Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. Na skałę pada u tych, którzy gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a w chwili pokusy odstępują. To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu. W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość”.

Ościenne parafie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radio VIA - Posłuchaj

Radio VIA
(Odtwarzacz został zastąpiony na HTML5 i działa prawidłowo)
Lub kliknij logo radia (nowe okienko)
Lub wybierz odtwarzacz: