Logowanie / Wylogowanie

Logowanie na stronę

Słowo na dziś

• To zmienia życie
    Jak do Piotra i Jana musi do mnie dotrzeć. Oni nie rozumieli Pisma, które mówiło, że Mesjasz ma powstać z martwych.

Słowo dnia

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_counterOstatni tydzień3300
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc8535
mod_vvisit_counterŁącznie208617

Twoje IP: 54.211.190.232
 ,
Dzisiaj: Kwi 20, 2014

Adres Strony w kodzie QR

Adres strony do skopiowania telefonem
trwa inicjalizacja..

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Chrystus Zmartwychwstał
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ !
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ Alleluja !

Pusty grób

Grób jest pusty, Jezus zmartwychwstał w ciele, nie jest zjawą, spotkanie z Nim nie jest przeżyciem mistycznym, lecz jest to dotknięcie realnej, żywej osoby.

Pismo Św. ukazuje nam Marię, która po odejściu uczniów pozostaje przy grobie i płacze. Ona nie wraca „do siebie”. Miłość, którą ukochała Jezusa, czyni ją „bezdomną” po śmierci Mistrza. Jest jak wędrowiec, który dociera do miejsca, w którym jego droga urywa się, lecz on nie wraca do punktu wyjścia i nie szuka innej drogi, bowiem jest pewien, że szedł dobrą drogą. Rozwiązanie musi się znaleźć w tym miejscu, gdzie ścieżka wydaje się, że się kończy. Ten moment miłości, tęsknoty i smutku wybiera Jezus, aby ukazać się Marii jako Pan Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć. Po tym spotkaniu Maria znowu wie, co ma dalej robić. Idzie do uczniów i opowiada o swoim spotkaniu z Panem.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWASTANIA PAŃSKIEGO
altNiedziela Wielkanocna
Do XVIII wieku msze rezurekcyjne odprawiane były o północy, potem świętowano rezurekcję rano (resurrectio łac. oznacza zmartwychwstanie). Do dnia dzisiejszego msze rezurekcyjne są odprawiane o poranku. Zapowiada ją uroczyste bicie w dzwony, głoszące, że Chrystus zmartwychwstał. Jednocześnie słychać kanonadę ze strzelb, petard, armatek i moździerzy, a cały ten harmider ma budzić świat do życia.

Liturgia dnia
liturgia-mDzisiejsza liturgia:

Liturgia na jutro:

RadioZostał całkowicie przebudowany odtwarzacz radia VIA, zachęcamy do słuchania naszej diecezjalnej rozgłośni, nie tylko na stronie lecz także na radioodbiornikach 94.10Mhz

CzytaZachęcamy również do czytania codziennych tych kilku linijek "Słowa dnia" z lewej strony nad statystykami.
Przecież tak niewiele trzeba wysiłku aby poznawać słowo Boże.

Prosimy o korzystanie z nowego adresu.

www.jaslombcz.pl

Mamy nadzieję iż nowy krótki adres ułatwi zapamiętanie wpisywanie a przedewszystkim trafienie na naszą stronę.

Spotkania POAK

Znak AK

OGŁOSZENIE

Spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbywają się w czwartek, co drugi miesiąc.

Spotkanie zawsze rozpoczynamy Mszą Świętą.

Zapraszamy do odwiedzania zakładki " KSM "
KSM Logo
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Zapraszamy do odwiedzania zakładki "KSM" w sekcji "Grupy Parafialne".
Nowy artykuł:
Nasza historia, czyli "4 lata w pigułce"
Dla nas - cudowne wspomnienia,
dla Was - informacje o naszej działalności.

WitamyWitamy na naszej stronie.

Data powstania strony: 15 grudnia 2011

Strona naszej parafii będzie nie tylko informacyjna, będzie można poczytać, pooglądać różne relacje, wartościowe traści, opowiadania i inne.

Budowa kapliczek

Od administratora:

Zapraszam chętne osoby chcące przyczynić się do rozwoju strony do rejestrowania oraz do redagowania artykułów, (możliwość ta pojawia się po zalogowaniu).
Warto poświęcić chociażby odrobiny czasu na wzbogacanie strony, aby dzięki temu dać innym coś od siebie.

Adres główny (bezpośredni): www.jaslombcz.pl

Materiały do umieszczania na stronie jak np. zdjęcia z wydarzeń, można również przesyłać drogą mailową na adres

var prefix = 'mailto:';
 var suffix = '';
 var attribs = '';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy28510 = 'parafiambcz' + '@';
 addy28510 = addy28510 + '10g' + '.' + 'pl';
 document.write( '<a ' + path + '\'' + prefix + addy28510 + suffix + '\'' + attribs + '>' );
 document.write( addy28510 );
 document.write( '<\/a>' );
 document.write( '<span style=\'display: none;\'>' );
 document.write( '</' );
 document.write( 'span>' );
 </script>jaslombcz(at)10g.pl
Jeżeli są umieszczone już na internecie np. w Picassie to wystarczy adres do galerii na której się znajdują.
Filmy natomiast najlepiej wcześniej umieścić na Youtube i wystarczy w artykule wkleić link do filmu (pod filmem w opcji "udostępnij") a będzię się pokazywał w artykule.

Administrator jaslombcz...

Minimalna zalecana rozdzielczość monitora: 1024x768, strona sprawdzona w przeglądarkach:
Poprawnie działa w przeglądarkach

Czy przestrzegasz postu ?

Kościół - 15 stycznia 2012

This widget requires Flash Player 9 or better